" Your meeting point in Turkey "
" Hotel Ali Baba Such a Lovely Place "
We are 2 stars, don't expect 5 stars hotel!
OFFICIAL FACEBOOK PAGE
THINGS TO DO
 • ANTİK TİYATRO
 • BODRUM'UN TARİHİ YERLERİ Myndos(Gümüşlük), Termana(Akçaalan), Telmisos(Gürece), Kadiyanda(Aşağıgöl) ve Thengela(Etrin). Şehir içi minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.
 • BODRUM KALESİ Bodrum Kalesi, Bodrum'un simgesi haline gelmiş ve bugün Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan tarihi bir kaledir. Bodrum kalesi iki liman arasında kayalık bir alan üzerinde kurulmuştur. Antik çağda önce ada olan bu alan sonraları kente bağlanarak yarımada durumuna gelmiştir.
 • EFES ANTİK ŞEHRİ Bugün gezilen Efes ise Büyük İskender'in generallerinden Lysimakhos tarafından MÖ 300 yıllarında kurulmuştur.Lysimakhos, kenti Miletli Hippodamos'un bulduğu "Izgara Plan"a göre yeniden kurar. Bu plana göre, kentteki bütün cadde ve sokaklar birbirini dik olarak keser.
 • HALİKARNAS MOZOLESİ(MAUSOLEION) Halikarnas Mozelesi, Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemis tarafından Halikarnas'da yaptırılmıştır. Dünyanın yedi harikasından biridir. Kolonlarıyla Yunan mimarisini, piramit şeklindeki çatısıyla da Mısır mimarisini birleştiren, oldukça büyük boyutlardaki mezadır.
 • HALİKARNAS DİSKO
 • PAMUKKALE Pamukkale, Denizli'nin 20 km uzaktaki merkezindeki vadinin karşı tarafındaki tepelerden görülebilir. 5-10 km yakınında Laodikya antik kenti bulunur. 5 km ilerisinde ise uluslararası bir termal merkez olan Karahayıt köyü vardır. Pamukkale UNESCO tarafından belirlenen Dünya Miras Listesi`nde yer almaktadır.
 • AQUA PARK
 • TÜRK HAMAMI
 • Geleneksel Türk Hamamı size rahatlık ve huzur sağlayacak. Vücüdun ovulması ile ünlü Türk Hamamı cildinizi yumuşatacak vve zeytinyağı sabunu sayesinde ölü hücrelerinizden arınmanızı sağlayacaktır.
 • DALYAN Dalyan, Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı bir belde. Köyceğiz Gölü dalyanı (Türkiye genelinde, kısaca Dalyan denir) bu beldede yer alır.Dalyan, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz'i birleştiren ana kanal üzerinde bulunur. Dalyan kanalının denize ulaştığı yer olan İztuzu plajı deniz kaplumbağaları olan Caretta Caretta'ların yumurtalarını bıraktıkları kumsallardan biridir. Kaunos antik kenti de Dalyan'dadır.
 • GÜNLÜK TEKNE GEZİLERİ(MAVİ YOLCULUK) Mavi Yolculuğun doğuşunu sağlayan kişi olarak kabul edilir Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı.Kara yolları ile gidilemeyen yerlere Mavi Yolculuk sayesinde gidip gezme fırsatı da edinebilirsiniz.
 • TÜPLÜ DALIŞ Bodrum dalış açısından zengin bölgelere sahiptir. Her seviyeden dalgıçiçin, mükemmel görüş mesafesine sahip, birbirinden ilginç dalış noktaları Bodrum'da su altı severleri beklemektedir.
BİLARDO
ABOUT BODRUM
BODRUM
İlçe günümüzde önemli bir turizm merkezi olması ile anılmaktadır ki bunda Bodrum'un kendine has bazı özellikleri olması etkilidir. Bodrum sadece Türkiye'de değil dünyada da turizm açısından bilinen bir ilçedir.Bodrum'un antik çağdaki adı Halikarnassos'dur.
GÜMBET
Bodrum'a dolmuş ile 5 dakika mesafededir. Tüm su sporları Gümbet plajında yapılabilmektedir. Alışveriş dükkanları, restoranlar, kafeler ve özellikle de barlar sokağı ile gece hayatının vazgeçilmezlerindendir.
BİTEZ
Bodrum'a 8 km uzaklıkta yer alır.En iyi korunmuş yeşil alanlara sahiptir. Bitez plajı mavi bayraklıdır. Günümüzde sörf merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bitez sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin yeridir.Gümbet'e yürüme mesafesindedir.
TURGUTREİS
Akyarlar (Kefaluka), Fener Burnu, Karaincir Plajı, Aspat (Aspartos), Kadıkalesi ve Bağla çevredeki önemli turistik noktalardan bazılarıdır. Bodrum Yarımdası'nın batı ucunda yer alan Turgutreis, 2003 yılında açılan D-Marin ile ününü daha da arttırdı. Sabancı Parkı ve sahilleri gezilebilecek yerlerdir. Cumartesi günleri bölgede pazar kurulmaktadır. Dünya harikası bir gün batımı manzarasına sahiptir.
YALIKAVAK
Yalıkavak Bodrum'a 18 km uzaklıktadır. Yarımadanın kuzey doğusunda yer alır. Bodrum'dan Yalıkavak'a yapılan bir yolculukta sizi önce bir sıra yel değirmeni, daha sonra Yalıkavağın o eşsiz manzarası karşılar.Tepelerde ve sahilde yer alan yel değirmenleri, güzel koyları, günabatımları ve son yılarda açılan turizm tesisleri ile ön plana çıkar.